سازمان مردم نهاد باشگاه فرهنگی ورزشی,موسسه قرآنی،موسسه فرهنگی آوای میامی

۱۵هکتار زمین برای ساخت خانه‌های آسیب‌دیده کالپوش مصوب شود

0 31

میامی نیوز-نماینده شاهرود و میامی در مجلس با اشاره به آسیب بالغ بر ۱۸۰ خانه مسکونی در حسین آباد کالپوش به دلیل رانش زمین، گفت: باید زمین ۱۵ هکتاری برای ساخت این واحدها مصوب شود.

به گزارش خبرنگار میامی نیوز، سید حسن حسینی شاهرودی بعدازظهر یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات مسکن خانواده‌های کالپوش با حضور رئیس بنیاد مسکن کشور در محل روستای حسین‌آباد ضمن بیان اینکه امروز باید برای اسکان مردم روستا، زمین چشمه نی را در نظر گرفت اما می‌توان برای اسکان موقت زمین موسوم به ۱۵ هکتاری مدنظر استاندار سمنان را نیز در نظر داشت، ابراز کرد: باید این اراضی را برای ۸۰ تا ۱۸۰ خانوار مصوب و کار ساخت خانه‌ها را تسریع کرد.

وی بابیان اینکه باید قبل از فصل سرما موضوع زمین اختصاصی به حسین‌آباد کالپوش برای ایجاد مجدد خانه‌های تخریب‌شده دیده شود، افزود: با فرارسیدن زمستان شرایط در کالپوش متفاوت می‌شود.

ضرورت ساماندهی انبار علوفه

عضو خانه ملت گفت: از سوی دیگر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی هم می‌تواند شرایطی را ایجاد کند که سرپناهی حداقلی برای مردم ایجاد شود و بعد که هوا رو به سرد شدن رفت نازک‌کاری‌های آن صورت گیرد.

حسینی شاهرودی بیان کرد: کالپوش از میانه آبان ماه هوای زیر صفر را تجربه می‌کند و در زمستان شاهد بارش برف و مسدود شدن راه‌ها است درنتیجه باید قبل از این ایام کارها به اتمام برسد.

وی افزود: موضوع دیگر در حسین‌آباد کالپوش این است که دولت برای اجازه خانه کسانی که آواره شده‌اند، مبلغی را تعیین کرده اما اگر ساخت خانه‌ها به طول انجامد برای سال بعد یا زمستان، صاحب‌خانه‌ها حاضر هستند با همان رقم اندک قرارداد را تمدید کنند و اجاره بیشتر می‌خواهند؟

نماینده شاهرود و میامی در مجلس بیان کرد: سومین موضوع درباره مردم اما انبارهای علوفه آن‌ها است که در صورت بروز آب‌زدگی و برف زدگی و سرمازدگی و … قطعاً شاهد نابودی آن‌ها خواهیم بود لذا اگر بتوان انبارهای دولتی را در اختیار این افراد قرارداد، بهتر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظر دادید متشکریم